O nas

Zielony Zakątek to kameralny punkt przedszkolny na zielonym wzgórzu, otoczony pięknymi krzewami. Miejsce, do którego rankiem zagląda wstające słońce, a przez cały dzień można usłyszeć...ciszę. Tu czas biegnie wolniej, dając każdemu maluchowi możliwość, by z dala od codziennego zgiełku, mógł poznawać świat pod okiem wrażliwych nauczycieli i terapeutów.

Zakątek powstał z myślą o dzieciach, którym trudno jest się zaadaptować w warunkach tradycyjnego przedszkola. Pomimo wileu oferowanych terapii - nie jest przedszkolem specjalnym. To po prostu wyjątkowe miejsce dla dzieci, które nie lubią tłumu, hałasu, które są delikatne, potrzebują wsparcia i uwagi nauczyciela. To również miejsce dla tych dzieci, których rozwój wymaga wczesnego, wszechstronnego wsparcia.

Każdego dnia odbywają się zajęcia z realizacji podstawy programowej dla przedszkoli oraz terapie - dostosowane do potrzeb dziecka i zgodne z orzeczeniem (jeśli dziecko posiada). Niebawem będzie również realizowane Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka.

W każdej grupie jest miejsce dla maksymalnie 6 przedszkolaków. W zależności od tego, jak funkcjonują uczęszczające do danej grupy dzieci, pracuje z nimi 1, 2 lub nawet 3 nauczycieli. To ważne, by nauczyciel mógł poświęcić jak najwięcej czasu na poznanie dziecka, jego trudności i pracę indywidualna.

Oprócz tego z dziećmi pracują:

- psycholog,

- oligofrenopedgog,

-neurologopeda,

- terapeuta SI,

- dogoterapeuta,

- fizjoterapeuta

- terapeuta odruchów pierwotnych

- terapeuta ręki

Nasz punkt przedszkolny posiada własną salę Integracji Sensorycznej, Salę Doświadczania Świata oraz gabinet dla logopedy i psychologa.

Więcej na temat terapii znajdziecie Państwo w zakłdace "Terapie", natomiast zdjęcia sal zajęć oraz sal terapii w zakłdace "Galeria"